Ahoj! Sme Sapotheca a radi sa s tebou zoznámime

Myšlienka výroby mydla vznikla spontánne, ale snívanie o vlastnej kozmetickej značke sa so mnou ťahá už od vysokej školy. Vidíte všetky tie kadičky na laboratórnych cvičeniach, tú mágiu, ktorá sa v nich odohráva, keď sa zlúčenina premieňa na iný typ a hrá všetkými farbami. Už dávno som vedela, že ma kozmetika fascinuje, chcela som poznať princípy výroby, vyrobiť si vlastný krém, sérum, prakticky všetko, čo sa v kozmetike vyrobiť dá. Otec bol fascinovaný týmto svetom odkedy si pamätám a dlhoročná prax v lekárni mu dala dostatočné vedomosti a skúsenosti ako namiešať a pripraviť tento malý zázrak.

Tak vznikla Sapotheca (sapo – mydlo po latinsky a apotheka – lekáreň) a naše prvé mydlo. 

Ohlasy okolia boli viac ako pozitívne, čo nás ešte viac motivovalo k tomu, aby sme vymýšľali nové vône a kombinácie byliniek s liečivým účinkom. V praxi sme sa deň čo deň stretávali s pacientmi, ktorí mali problematický typ pokožky, od ľudí s atopickým ekzémom, cez ľudí s akné, ktorí vyskúšali každý kozmetický produkt. Skúšali sme nakombinovať zložky podľa účinku, ktorý sme chceli dosiahnuť a zároveň sme dbali na to, aby mydlo spĺňalo vysoké lekárenské štandardy. 

Všetky zložky, ktoré sú v našich mydlách vyberáme poctivo, s prihliadnutím na ekológiu a životné prostredie. Chceme prinášať produkty vysokej kvality, ktoré nie sú a ani nebudú testované na zvieratách. Je pre nás dôležité, aby sme si každý produkt, predtým ako ho prinesieme na trh, sami otestovali a vyskúšali jeho účinky. 

Už to bude rok, odkedy sme prišli s prvým mydlom a pozitívne reakcie našich zákazníkov hovoria za seba. Sme radi, že si ľudia Sapothecu obľúbili a tešíme sa, že prinášame na trh produkt, ktorý má zmysel a ľuďom pomáha. 

Do budúcnosti máme kopu nápadov, inšpirácií a veríme, že sa vám budú plánované novinky páčiť.

Magda

Sapotheca team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *