Mydlo – všetko, čo chlap potrebuje?

Pamätám sa na reklamu v rakúskej televízii spred tridsiatich rokov, kde krásna žena tvrdila, že na svoju kožu si dáva len vodu a CD. V tom čase ešte myslím, neexistovalo cédéčko, CD bola značka nejakej kapitalistickej kozmetiky. Na túto reklamu si často teraz spomínam, keď používam svoj výrobok na každodennú hygienu.
Na umývanie rúk mydlo Sapotheca vytvorí bohatú penu, ktorá ruky nielen dôkladne umyje, ale aj pomôže s obnovou jemného olejového filmu na pokožke, takže nemáte pocit suchých rúk a nemusíte ich ošetrovať krémom na ruky.
Mydlo používam takisto na umývanie celého tela. Dobre odstraňuje z tela pot a nečistotu. Všimol som si, že v lete nemusím tak často používať dezodoranty, pretože mydlo odstráni z povrchu kože aj baktérie, rozkladajúce pot. Môžete ho vyskúšať i ako antiperspirant.
Hustá pena, najmä z mydiel s obsahom jogurtu alebo kozieho mlieka sa dá použiť aj na holenie na tvári alebo na celom tele.

Zistil som, že mydlom si môžem umyť aj vlasy. Napriek radám, že po umytí mydlom je potrebné vlasy opláchnuť vodou s citrónovou šťavou alebo octom, som zistil, že moje vlasy sú presne také, aké som ich mal po použití vlasového kondicionéra, dajú sa ľahko učesať a účes dobre drží tvar.
Takže odteraz mi na cesty bude stačiť pribaliť kocku mydla a som zbalený. Budem šetriť nielen vlastnú
peňaženku, ale aj životné prostredie.

One thought on “Mydlo – všetko, čo chlap potrebuje?

  1. Juraj Danko says:

    Zistil som, že vaše mydlo je super na cesty. Nepotrebujem nič iné a stačí si každý deň umyť len pod pažami a dole a je to super, inak na zvyšok len vodu. ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *