Kto to vymyslel?

PharmDr. Štefan Krchňák
Lekárnik s bohatou profesionálnou minulosťou. Je autorom prvého informačného systému pre lekárne na Slovensku a dvadsať rokov viedol lekáreň U milosrdného srdca v Šuranoch, z ktorej vytvoril najmodernejšiu lekáreň u nás s prvým lekárenským automatom nielen na Slovensku, ale vo všetkých nových členských štátoch EÚ. Okrem toho bol aktívnym členom Slovenskej lekárnickej komory, v rokoch 2000 – 2001 bol jej prezidentom a osemnásť rokov ju zastupoval v Bruseli vo Zväze lekárnikov Európskej únie. V roku 2013 bol zvolený za jej viceprezidenta a v roku 2014 bol prezidentom tejto organizácie, teda najvyššie postaveným lekárnikom v rámci krajín EÚ.

Úspech na Slovensku však má veľa neprajníkov a v roku 2015 bol nútený lekáreň zlikvidovať a skúsiť šťastie inde. Vďaka bohatým skúsenostiam z galenickej farmácie bola výroba mydla vcelku logickým riešením a tak vznikla firma Sapotheca, ktorá už v názve spája mydlo a lekáreň.

PharmDr. Magda Krchňáková
Kozmetika ma fascinovala už v mladom veku, kedy som skúšala nové a nové produkty. Zaujímala ma textúra, konzistencia, vôňa a v neposlednom rade účinok. Rada som skúmala vplyv kozmetiky na kožu, čítala o jednotlivých zložkách a pritom som snívala o tom, že raz vytvorím vlastnú radu kozmetických produktov. Bola to moja vášeň, ktorú som naplnila štúdiom farmácie a neskôr zrealizovala v praxi. Tak vznikla Sapotheca.  Pre mňa je to prepojenie vedomostí, skúseností a potrieb našich zákazníkov s jednoduchosťou, prírodou a kvalitou.

Prečo to robíme?

Chceme ponúknuť výrobky, ktoré sme vyrobili tak, aby sme ich mohli aj sami používať. Jednoduché, účinné, z prírodných zdrojov a nezaťažujúcich životné prostredie. Takým, aké očakávate, že nájdete v lekárňach, udržiavajúcich zdravie a riešiacich aj kožné problémy.

V maximálnej miere používame suroviny z prírody, niektoré si sami pestujeme a spracúvame.

Zvolili sme ekologické obaly a naše výrobky v nich môžete vidieť i ovoňať, niektoré z nich sú však bez vône i farby vedome, aby sme nielen Vašu pokožku, ale ani životné prostredie zbytočne nezaťažovali.

Časť nášho sortimentu obsahuje kozie mlieko z biologicky čistého chovu na Sklabinskom hrade. Mlieko je po nadojení zmrazené a spracúvané bez akejkoľvek ďalšej úpravy, pričom technologický postup zaručuje neprítomnosť akýchkoľvek patogénov. V našich mydlách sa nachádza najvyššie množstvo kozieho mlieka spomedzi podobných kozmetických výrobkov.

Dúfame, že našimi výrobkami naplníme i Vaše požiadavky a potreby a budeme vďační za akékoľvek pripomienky, nápady a skúsenosti z ich používania

Ako to robíme?

Výroba mydla je skutočne jednoduchá. Stačí zmiešať oleje s roztokom hydroxidu, zmes nechať stuhnúť, nakrájať a po dozretí je mydlo pripravené na použitie. Dosť komplikované je vybaviť všetky povolenia pre výrobu kozmetických výrobkov, vypracovať celú dokumentáciu podľa európskych smerníc, pripraviť receptúru pre každý druh mydla, zohnať potrebné suroviny a technické vybavenie, navrhnúť obaly, marketingový postup a evidovať kompletný výrobný postup tak, aby na konci bol kvalitný výrobok.

Pre potreby výroby sme zariadili výrobňu v Šuranoch, kde naše mydlá vznikajú. Niekoľko fotografií z výroby Vám sprostredkuje lepší dojem ako tisíc slov.

Kozie mlieko kupujeme u ekologického chovateľa na Sklabinskom hrade a hneď po nadojení je zmrazené a transportované do Šurian. Spracovávané je v takom stave, ako bolo získané, pretože technologický proces výroby mydla vylučuje prítomnosť akýchkoľvek patogénov, čo máme potvrdené aj mikrobiologickým certifikátom.


Nájdete nás

Sapotheca s.r.o.,
Výrobňa:
K
omenského 3, 942 01  Šurany

Otváracie hodiny:
v prípade záujmu nás kontaktujte
telefonicky na +421 903 402 249

NAVIGÁCIA