OTÁZKY a ODPOVEDE  FAQ

Najčastejšie kladené otázky:

Akého pôvodu je glycerín v mydle?
Glycerín do mydla nepridávame, vzniká chemickou reakciou vyšších mastných kyselín s hydroxidom sodným studeným procesom. Táto reakcia sa volá saponifikácia. Glycerín ostáva v mydle a je dôležitým humektantom – zložkou mydla, zodpovednou za jeho zvlhčujúce vlastnosti. To je rozdiel od mydiel, vyrobených procesom za tepla, kedy sa vzniknutý glycerín oddeľuje a používa samostatne.
Glycerín v našom mydle je teda rastlinného pôvodu.

Prečo používame palmový olej a akého je pôvodu?
Palmový olej je dôležitou surovinou, potrebnou pre zachovanie určitých vlastností mydla. Rastlinné oleje kupujeme od overeného dodávateľa, ktorý prehlasuje, že pochádzajú zo zdrojov, nezaťažujúcich životné prostredie a ich získavanie neohrozuje tropické dažďové pralesy. Toto tvrdenie, potvrdené prehlásením na každom obale, si nevieme overiť a ostáva mu len veriť.

Testujeme naše výrobky na zvieratách?
Naše produkty sa na zvieratách netestujú. Vzhľadom na ich prírodné zloženie, nie je potrebné žiadne takého testovanie. Napokon, testovanie na zvieratách je veľmi drahé a dnes si ho môžu dovoliť len skutočne veľkí výrobcovia. My, ako malý výrobca, si takéto testovanie ani nemôžeme dovoliť a ani by sme za takéto testovanie radi neboli. V súčasnosti sa už našťastie upustilo od masového použitia testov na zvieratách a veľká väčšina testov sa dnes robí na tkanivových kultúrach, čo je však tiež veľmi nákladné.
Používanie rôznych certifikátov o tom, že výrobok nebol testovaný na zvieratách, má však zaujímavé špecifiká. Niekto si založí firmu, ktorá si nakreslí pekné logo so sympatickým zvieratkom a prehlási, že vydáva certifikáty o tom, že výrobok nebol testovaný. Firma sídli často v inom štáte, prípadne aj kontinente. Treba sa tam prihlásiť, vyplniť rozsiahly dotazník a zaplatiť mastný poplatok za právo používať logo na svojich výrobkoch. Často-krát je treba platiť i malé percento z ročného obratu, pritom nikto poriadne neskontroluje, či sa náhodou netestuje. Takéto divadielko nechceme podporovať, môžete nám veriť, že nechceme poškodiť žiadne zviera.
P.S.: Chceme vyrábať aj mydlo pre psov, len nevieme, ako zistiť, či sa bude pre nich dať aj použiť.