Prírodné mydlo vs. komerčné mydlo, alebo prečo dať prednosť kvalite pred kvantitou

Otázka zdravého stravovania, športu životného štýlu je v dnešnej dobe jednou z najobľúbenejších tém, na čo však ľudia často zabúdajú, je pokožka. Každý pozná všetky tie super účinné detoxikačné kúry, ktoré sľubujú instantný účinok a výsledkom bude, že o týždeň sa v zrkadle nespoznáte 🙂

Málokto však vie, že koža zohráva v procese detoxikácie kľúčovú úlohu a preto je nevyhnutné venovať sa jej rovnako ako zvyšku tela.

Čo má spoločné detoxikácia s prírodným a komerčným mydlom?

Je to jednoduché. Potrebujete telo vyčistiť rovnako zvnútra ako zvonku, preto potrebujeme, aby kozmetika, ktorú používame obsahovala prospešné látky pre kožu, najlepšie prírodného pôvodu. V mydlách, ktoré bežne dostať kúpiť v drogerií alebo supermarketoch by ste tieto zložky hľadali iba márne. Väčšina z nich obsahuje parabény, ftaláty, syntetické parfémy a iritujúce farbivá.

Sú to látky, ktoré môžu spôsobovať alergie a choroby kože, ktoré môžu vyústiť až do rakoviny.

Myslíte si, mydlo ako mydlo…Alebo nie?

Prírodné mydlo nemá s tými z drogérie nič spoločné, či už z hľadiska zloženia alebo z hľadiska výroby.

Základom prírodného mydla sú oleje napríklad olivový, kokosový a neobsahujú umelé syntetické látky.

Proces výroby komerčných mydiel je založený na masovej výrobe, častokrát sa na rovnakých linkách robia mydlá pre viacero spoločností a v poslednej fáze sa balia do obalov jednotlivých firiem. Podmienky takejto výroby sú nevyhovujúce, produkuje sa zbytočný odpad a dochádza k poškodzovaniu životného prostredia.

Naopak, pri lokálnej a ručnej výrobe sú produkty vyrábané v menších várkach, z ekologických, prírodných a čerstvých surovín. Takéto mydlo tiež musí spĺňať vysoké kozmetické štandardy a preto je práve mydlo od lokálneho maloobchodného výrobcu tá správna voľba.

Na základe týchto faktov nie je prekvapením, že čoraz viac ľudí vyhľadáva ručne vyrábanú kozmetiku. Odvtedy, čo som sa rozhodla používať už iba prírodné produkty, sama na sebe pozorujem zásadné zmeny a ako človek, ktorý trpí atopickým ekzémom už pár rokov, je to neskutočná zmena a preto mydlo s kozím mliekom nemôže v mojej kúpeľni chýbať 🙂

Magda

Sapotheca team

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *