Zázrak prírody, alebo prečo vyhľadávať kozmetiku s obsahom pravého kozieho mlieka

Kozie mlieko je už po tisícročia známy kozmetický prostriedok, ktorý za svojich čias používala aj Kleopatra, na dosiahnutie čistej a peknej kože. Tá sa v ňom kúpala každý deň, ale ruku na srdce, nie každý z nás má čas na každodenné skrášľovacie procedúry a možno niektorí z vás, rovnako ako ja, hľadajú praktickejšie riešenia.

Preto sme skombinovali kozie mlieko s mydlom a ponúkame vám ho na každodenné pohodlné používanie. Poviete si, veď nie ste jediní, ktorí ponúkajú mydlo s kozím mliekom.  Máte pravdu, ale…

Nie je mydlo ako mydlo. Kozie mlieko nie je bežne dostupné vo veľkých množstvách pre masovú výrobu, ak sa dáva do kozmetiky, tak väčšinou v sušenej forme, ako prášok, ktorý prešiel procesom tepelnej úpravy a tak stratil veľa zo svojich obsahových látok čerstvo nadojeného tekutého mlieka.

My sme našli najprv chov kôz v čistom horskom prostredí na strednom Slovensku pod Sklabinským hradom. Odtiaľ ho vozíme čerstvo nadojené, ktoré hneď zmrazíme a takéto mlieko používame priamo na výrobu mydla. Mlieko je mimoriadne chutné a sladké, prekvapí každého, komu ho ponúkame ochutnať (áno, stalo sa súčasťou našej kuchyne :)) s plným obsahom tuku a smotany, čo mydlovej pene dodáva mimoriadnu krémovú konzistenciu a pokožku zanecháva optimálne premastenú a čistú.

Pre ďalšie spracovanie mlieka sme vyvinuli unikátny postup, ktorý nám umožňuje použiť mlieko tak, aby ani po zmiešaní s hydroxidom sodným (to je surovina, ktorá je síce nevyhnutne potrebná pre výrobu mydla, ale v samotnom mydle sa už vôbec nenachádza, pretože úplne zreaguje) nezohrialo a nebolo vystavené vysokej teplote a zostalo pekné biele. Mnohí iní výrobcovia práve z tohto dôvodu pridávajú do mlieka titánovú belobu, aby udržali bielu farbu mydla. Keďže v našom mydle  mlieko predstavuje takmer štvrtinu hmotnosti, aj mydlo musí dozrievať oveľa dlhšie ako bežné mydlo. Skúste si niekedy prečítať zloženie kozmetických výrobkov. Poradie jednotlivých surovín záleží od hmotnostného podielu jednotlivých zložiek vo finálnom výrobku. Ak teda objavíte označenie Lac caprae niekde na začiatku, je to v poriadku. Ak ho však nájdete niekde na konci alebo ako úplne poslednú položku, tam bolo kozie mlieko pridané len v symbolickom množstve, aby sa nepovedalo 🙂

Naše mydlo s kozím mliekom vyrábame v dvoch druhoch – jeden typ je bez akýchkoľvek farbív a vône a druhý s jemnou, no príjemnou vôňou tymiánu a citrónovej trávy a pridaním malého množstva sušenej materinej dúšky zo slovenských lesov. Vieme totiž (a naši zákazníci nám to mnohokrát potvrdili), že okrem očistnej funkcie takéto mydlo pomáha aj ľuďom s atopickým ekzémom a pri veľmi suchej a zapálenej pokožke. Nerobili sme síce žiadne pokusy na ľuďoch (a ani na zvieratách), ale zatiaľ všetky odozvy na mydlo boli nadšené a veľmi priaznivé. Niektorí ľudia dokonca tvrdili, že mohli prestať užívať kortikoidné masti a krémy na kožu a mydlo si nevedia vynachváliť. Nemôžeme tvrdiť, že mydlo má liečivé účinky (bol by to liek), ale môže pomôcť aj ľuďom s takýmito problémami. A práve druh mydla bez vône a farbiva je určený pre citlivé, podráždené až veľmi citlivé a senzitívne typy kože.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak čo poviete, skúsite to s nami? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *